K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Z historie Sokola ve Štramberku

Lifestyle 1. republiky Z historie Sokola ve Štramberku

Z historie Sokola ve Štramberku

První československý prezident T. G. Masaryk velmi podporoval nejen rozvoj ducha, ale i péči o tělesný stav a kondici národa. Není proto náhoda, že za jeho éry vzkvétaly různé tělocvičné spolky a rostly sportoviště a tělocvičny, doslova jako houby po dešti. 

To byl případ štramberské sokolovny, která byla postavena v roce 1925. Postavení sokolovny se neobešlo bez problémů, sokolové tak učinili z vlastních zdrojů a půjček, které museli dlouhá léta splácet ze své činnosti. Samozřejmě, že všichni svorně přispěli vlastní prací na stavbě.

Pomohla jim tehdy také vichřice, která na Kotouči porazila statné stromy. Město jim za pokácení a odvoz dalo stromy na stavbu téměř zdarma.

Součástí sokolovny bylo též kinopromítací zařízení, v listopadu téhož roku se ve Štramberku hrálo první představení. Za velké účasti místních byl promítnut český film Černí myslivci“.

 

Mohlo by vás zajímat

Štramberk
Přespěte v pokoji, ve kterém během svých cest na Moravu odpočíval samotný T. G.  Masaryk !
 
Štramberk
Jedinečná komentovaná prohlídka města, které si pro relaxaci během náročných cest na Moravu vybral samotný T. G. Masaryk. 
Název souboruPopisStáhnout