K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Poodří, místo odpočinku a inspirace

Předpověď počasí v místě
##DATE1## ##DATE2## ##DATE3##
##FORECAST1##
##FORECAST_IMG1##
##FORECAST_DESC1##
##FORECAST2##
##FORECAST_IMG2##
##FORECAST_DESC2##
##FORECAST3##
##FORECAST_IMG3##
##FORECAST_DESC3##
Fenomén Janáček! Poodří, místo odpočinku a inspirace

Poodří, místo odpočinku a inspirace

Rovinatá krajina, kde rybníky kopírují tok řeky Odry a z ptačí perspektivy vytvářejí jednu dlouhou šňůru perel třpytících se uprostřed luk a lužních lesů. To je Poodří, krajina rybníků, kterou si zamilovali Janáček i Bezruč. 
Výlet do této části Moravského Kravařska je spojen s poznáváním života vodních rostlin a živočichů, ryb a ptáků. Místa v okolí Košatky si velmi oblíbil skladatel Leoš Janáček, který zde chytal ryby a čerpal inspiraci v místním pohostinství. Básník Bezruč  tomto koutu na pomezí Moravy a Slezska říkával "šumná" Košatka, rád se chodíval koupat do Odry "Pod sladků" a také ke splavu do řeky Lubiny.  

Krajina rybníků je poutavá v jakoukoliv roční dobu. Hráze umožňují jízdu na kole, takže se dá přímo ze sedla bicyklu sledovat labutí rodinka s čerstvě narozenými (a ještě šedivými) mláďaty. Zážitkem je pozorovat volavku popelavou, jak důstojně s nataženým krkem stojí na březích a připomíná tak dílo sochaře…

Rybníky tvoří velkou část Chráněné krajinné oblasti Poodří, která je velmi navštěvovaná především díky přírodě nenarušené činností člověka. 
Kontakt
Správa CHKO Poodří
ul. 2. května 1
742 13 Studénka
+420 556 455 055
Moravské Kravařsko
Název souboruPopisStáhnout