K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků

Předpověď počasí v místě
##DATE1## ##DATE2## ##DATE3##
##FORECAST1##
##FORECAST_IMG1##
##FORECAST_DESC1##
##FORECAST2##
##FORECAST_IMG2##
##FORECAST_DESC2##
##FORECAST3##
##FORECAST_IMG3##
##FORECAST_DESC3##
Den pro klobouk Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků

Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků

Návštěvnické centrum připomíná  bohatou historii výroby klobouků v Novém Jičíně, kterou proslavila rodina Hückelů. Produkty rodinného závodu patřily k chloubě meziválečného československého exportu. Textilní a zvláště kloboučnický průmysl v daném období zajišťovaly jisté pracovní podmínky a díky tomu bylo město Nový Jičín považováno za jedno z nejvýznamnějších a nejbohatších center severovýchodní Moravy, pyšnilo se dokonce titulem "město milionářů". Propracovaný systém péče o zaměstnance firmy byl stejný jako u zlínských Baťů. 
Díky interaktivním prvkům expozice klobouků zažijete aktivní prohlídku, při které odhalíte kouzlo vzniku klobouků od králičích a zaječích kožek až po finálně ozdobený výrobek. První část expozice je věnována technologickému postupu výroby klobouků. Návštěvníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet proměnu materiálu v určitých fázích zpracování.  

Úpravě klobouků je věnovaná druhá část expozice. Na funkčních strojích vám bude předvedeno dotvarování pokrývek hlavy a lisování minikloboučků. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet svou vlastní tvořivost a výtvarné nadání, mohou si dozdobit klobouček vyrobený na jediném stroji na světě, který to umí!  Závěrečná část expozice nadchne všechny parádnice i milovníky klobouků. Ve zkoušírně je k dispozici množství různých klobouků, čepic i doplňků k libovolnému zkoušení a vybírání nejslušivějšího modelu. 
Kontakt Otevírací hodiny Cena
Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků
Masarykovo náměstí 45
741 01 Nový Jičín
+420 556 711 888
Beskydy-Valašsko
Facebook
Zdarma
Plné40
Děti20
Senioři20
Rodinné vstupné80
(poznámka ke vstupnému - placeholder)
Název souboruPopisStáhnout